Naše videa

Nepřikládej

Natáčíme seriál jménem Nepřikládej, kde v každém díle nabízíme tipy na zmírnění klimatické změny a co naopak nedělat.

1.díl: Jak s odpadem

V prvním díle série Nepřikládej se seznámíme s bioodpadem, neekologickým sousedem, bioplynovou stanicí a dozvíme se, co s odpady dělají ostatní. Používají bioodpad? Dokonce máte tu čest zeptat se i Ondřeje Šteffla, zakladatele Scio Škol. Napraví se soused? Podívejte se na 1. díl naší série Nepřikládej.

Zdroje:

2:23 – 3:05 zdroj fotek: https://kokoza.cz/

3:57 – 4:01 zdroj fotky: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pod%C4%9Bbaby,_bioplynov%C3%A1_stanice_11.jpg

2.díl: Co je to klimatická změna

Ve druhém díle série Nepřikládej se seznámíme s oxidem uhličitým, významným skleníkovým plynem, také s jedním pražským oligarchou a dozvíme se, co dělají ostatní, aby sami snižovali množství oxidu uhličitého v atmosféře. Co myslíte, přijde oligarcha na to, jak to dělat lépe? Podívejte se na 2. díl naší série Nepřikládej.

3.díl: Jak na rostliny

Ve třetím díle série Nepřikládej se seznámíme s rostlinami, také s jedním dřevorubcem a dozvíme se, co dělají ostatní, aby sami neničily rostliny. Co myslíte, přijde dřevorubec na to, jak to dělat lépe? Podívejte se na 3. díl naší série Nepřikládej.

4.díl: Jak je to s dopravou

Ve čtvrtém díle série Nepřikládej se seznámíme s dopravou, také s jedním řidičem co jezdí pořád sám v autě a dozvíme se, co dělají ostatní, aby sami jezdili ekologicky. Co myslíte, přijde řidič na to, jak to dělat lépe? Podívejte se na 4. díl naší série Nepřikládej.

Ostatní

Tipy na snižování CO2

Pojďte se dozvědět jak pomoct planetě. Máme ji jen jednu.

Den Země 2021

Máme pro vás pár tipů jak zmenšit uhlíkovou stopu. Více na Den Země 2021.

Co víme o klimatické změně

Stará paní si kupuje hodně jídla a většinu vyhodí.

Popelář všechny odpadky hodí do moře.

Polepší se stará paní i popelář?